Os nosos resortes están fabricados para cumprir as especificacións exactas, garantindo un rendemento e fiabilidade superiores.
Desde aceiro inoxidable ata aliaxes especializadas, traballamos cunha variedade de materiais para satisfacer as súas necesidades.
Se necesitas resortes de compresión, resortes de torsión, resortes de extensión, ou formas de fío, entregamos solucións personalizadas.
O prezo directo de fábrica garante que obtén o mellor valor para a calidade superior.
Os procesos simplificados permítennos entregar os seus pedidos a tempo, cada vez.
Manexamos eficientemente a loxística internacional para entregar en calquera lugar do mundo.
As primaveras son os heroes descoñecidos en moitas industrias, proporcionando a flexibilidade, forza, e precisión necesaria para innumerables aplicacións. Tanto se estás deseñando maquinaria de alto rendemento como ferramentas cotiás, seleccionar o material adecuado garante a fiabilidade, durabilidade, e rendibilidade. Imos desglosar o esencial para axudarche a tomar unha decisión informada!
Os aceiros para resortes son moi populares debido á súa combinación de elasticidade, resistencia á tracción, e resistencia á fatiga. Son ideais para aplicacións nas que os resortes están baixo tensión ou carga constantes.
Se a súa aplicación implica exposición á humidade, produtos químicos, ou clima extremo, o aceiro inoxidable é o teu material de referencia. Estas aliaxes son resistentes á ferruxe e garanten un rendemento duradeiro.
Ás veces, a túa aplicación require algo extra. Aí é onde entran materiais especiais como superaliaxes e compostos de alta resistencia.
Caso 1: Fabricante de equipos mariños
Elixiu un cliente que deseñaba mananciais para aplicacións en augas profundas 316L de aceiro inoxidable pola súa resistencia superior á corrosión da auga salgada. Esta decisión duplicou a vida útil dos seus produtos e reduciu os custos de mantemento 30%.
Caso 2: Constructor de maquinaria pesada
Un fabricante de prensas industriais cambiou a SWP alloy steel for their tension springs. The result? Springs withstood 20% higher loads and lasted 50% máis tempo en funcionamento continuo.
Caso 3: Startup Procesado de Alimentos
Para resortes en cortadoras de alimentos, 304 Aceiro inoxidable foi a opción perfecta debido á súa accesibilidade e ao cumprimento das normas de seguridade alimentaria. A posta en marcha gardouse 15% sobre os custos ao tempo que se garante o rendemento hixiénico.
| Número de serie. | Grao de aceiro | C (%) | E (%) | Mn (%) | Cr (%) | Mo (%) | V (%) | B (%) | En (%) | Cu (%) | P (%) | S (%) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 65 | 0.62–0,70 | 0.17–0,37 | 0.50–0,80 | ≤ 0.25 | — | — | — | 0.25 | 0.25 | ≤ 0.035 | ≤ 0.035 |
| 2 | 70 | 0.62–0,75 | 0.17–0,37 | 0.50–0,80 | ≤ 0.25 | — | — | — | 0.25 | 0.25 | ≤ 0.035 | ≤ 0.035 |
| 3 | 85 | 0.72–0,85 | 0.17–0,37 | 0.50–0,80 | ≤ 0.25 | — | — | — | 0.25 | 0.25 | ≤ 0.035 | ≤ 0.035 |
| 4 | 65Mn | 0.62–0,70 | 0.17–0,37 | 0.90–1.20 | ≤ 0.25 | — | — | — | 0.25 | 0.25 | ≤ 0.035 | ≤ 0.035 |
| 5 | 55Si2Mn | 0.52–0,60 | 1.50–2.00 | 0.60–0,90 | ≤ 0.35 | — | — | — | 0.35 | 0.35 | ≤ 0.035 | ≤ 0.035 |
| 6 | 55Si2MnB | 0.52–0,60 | 1.50–2.00 | 0.60–0,90 | ≤ 0.35 | — | — | 0.0005–0,004 | 0.35 | 0.35 | ≤ 0.035 | ≤ 0.035 |
| 7 | 55Si2Mn ETC | 0.52–0,60 | 0.70–1.00 | 1.00–1.30 | ≤ 0.35 | — | 0.08–0,16 | 0.0005–0,0035 | 0.35 | 0.35 | ≤ 0.035 | ≤ 0.035 |
| 8 | 60Si2Mn | 0.56–0,64 | 1.50–2.00 | 0.60–0,90 | ≤ 0.35 | — | — | — | 0.35 | 0.35 | ≤ 0.035 | ≤ 0.035 |
| 9 | 60Si2MnA | 0.56–0,64 | 1.60–2.00 | 0.60–0,90 | ≤ 0.35 | — | — | — | 0.35 | 0.35 | ≤ 0.035 | ≤ 0.030 |
| 10 | 60Si2CrA | 0.56–0,64 | 1.40–1,80 | 0.40–0,70 | 0.70–1.00 | — | — | — | 0.25 | 0.25 | ≤ 0.035 | ≤ 0.030 |
| 11 | 55Verme | 0.56–0,64 | 1.40–1,80 | 0.40–0,70 | 0.90–1.20 | — | 0.10–0,20 | — | 0.25 | 0.25 | ≤ 0.035 | ≤ 0.035 |
| 12 | 60CrMnA | 0.56–0,64 | 0.17–0,37 | 0.70–1.00 | 0.70–1.00 | — | — | — | 0.25 | 0.35 | ≤ 0.035 | ≤ 0.035 |
| 13 | 50Verme | 0.46–0,54 | 0.17–0,37 | 0.50–0,80 | 0.80–1.10 | — | 0.10–0,20 | — | 0.25 | 0.25 | ≤ 0.035 | ≤ 0.035 |
| 14 | 30CrV2A | 0.26–0,34 | 0.17–0,37 | ≤ 0.40 | 2.00–2,50 | — | 0.50–0,80 | 4.4–5,0 | 0.35 | 0.35 | ≤ 0.035 | ≤ 0.035 |
O tratamento térmico de primavera é esencial para optimizar as propiedades mecánicas, garantindo a durabilidade, e mellorando a resistencia á fatiga. Varias técnicas de fortalecemento, como a extinción, temperado, e tratamentos de superficie, aplícanse en función do tipo de material e dos requisitos de aplicación.
O proceso de tratamento térmico para resortes pódese clasificar en tres tipos:
O proceso de enfriamento garante unha transformación martensítica uniforme, seguido de temperado para aliviar o estrés e mellorar a dureza. Técnicas como o temperado isotérmico melloran aínda máis a plasticidade e a dureza, garantindo que o resorte manteña a precisión dimensional e a estabilidade mecánica.
| Tipo de proceso | Descrición | Materiais Utilizados | Efectos clave |
|---|---|---|---|
| Apagado & Templado | Calefacción por encima de Ac3, sostendo, despois arrefriamento e temperado rápidos. | Aceiro de alto carbono, aceiro de aliaxe | Aumenta a forza, dureza, e elasticidade. |
| Fortalecemento do traballo en frío | Utiliza a deformación mecánica en lugar do tratamento térmico. | Fío de aceiro inoxidable, tiras de aceiro laminadas en frío | Mellora as propiedades de endurecemento. |
| Tratamento do envellecemento | Estabilización térmica adicional despois do procesamento inicial. | Determinados materiais de aliaxe | Mellora a estabilidade e a forza. |
| Enfriamento isotérmico | Mantén a temperatura superior á Sra, arrefría en sal fundido. | Aceiro de alto carbono, resortes de aliaxe | Mellora a dureza e a plasticidade. |
| Templado controlado | Arrefriamento gradual para evitar deformacións. | Resortes de precisión, compoñentes mecánicos | Reduce o estrés interno e garante a precisión. |
Este enfoque estruturado garante que cada método de tratamento térmico estea aliñado coas propiedades específicas do material e os requisitos de aplicación para un rendemento optimizado.
O tratamento térmico de resortes:
| Método | Descrición do proceso | Beneficios clave | Aplicacións comúns |
|---|---|---|---|
| Tratamento térmico convencional | Aceiro de calefacción e refrixeración para axustar as propiedades mecánicas | Aumenta a forza, elasticidade, e durabilidade | Resortes de aceiro de medio a alto carbono |
| Tratamento de endurecemento superficial | Carburación, nitruración, ou endurecemento por indución da capa exterior | Mellora a resistencia ao desgaste mantendo a dureza do núcleo | Resortes industriais e automotivos |
| Envellecemento & Templado | Tratamento térmico para aliviar as tensións internas e refinar a microestrutura | Mellora a estabilidade e a consistencia mecánica | Resortes de precisión e alta carga |
| Grao de aceiro | Temperatura de austenización (°C) | Isothermal Quenching Temperature (°C) | Cooling Time (min) | Dureza (HRC) |
|---|---|---|---|---|
| 65 | 820 ± 10 | 320 – 340 | 15 – 20 | 46 – 48 |
| 60Si2MnA | 870 ± 10 | 260 | 20 – 25 | 50 – 52 |
| 50Verme | 850 ± 10 | 300 | 20 – 25 | 55 – 57 |
| Tipo de aceiro | Heat Treatment Process | Dureza (HRC) | Resistencia á tracción (MPa) | Resistencia de rendemento (MPa) | Elongation (%) | Impact Toughness (J/cm²) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 50Verme | Conventional Quenching + Templado | 48 | 1750 | 1500 | 10 | 44 |
| 60Si2MnA | Enfriamento isotérmico + Templado | 47 | 1900 | 1750 | 11 | 46 |
| 65Si2MnWA | Enfriamento isotérmico + Templado | 50 | 2100 | 1980 | 9 | 43 |
This table format provides a clear and organized comparison of different heat treatment techniques for springs.
Xiamen Linspring was able to manufacture my custom order to specifications and was helpful and communicatie along the way.The quality of the delivered product was good.
This was my second order with Linspring. The seller is great to communicate with and the spring were perfect,just like the first order. Thank you for your prompt,courteous.
Very happy with our custom springs. On time and shipping was fast
Os resortes son compoñentes esenciais en innumerables industrias, from automotive and aerospace to medical devices and household appliances. Resortes personalizados, en particular, offer tailored solutions to meet specific requirements for performance, tamaño, material, and application. Designing a custom spring requires careful consideration of numerous factors, from functionality to environmental conditions.
Resortes de compresión
Resortes de tensión
Resortes de torsión
Mananciais Planos
Resortes especiais
Elixir o material axeitado é fundamental para o rendemento e a durabilidade dun resorte personalizado. Algúns materiais comúns inclúen:
Aceiro carbono
Aceiro inoxidable
Aceiro de aliaxe
Bronce fosforado e cobre berilio
Titanio
Inconel e outras superaliaxes
Ao deseñar un resorte personalizado, hai varios factores a considerar:
Tipo de resorte: Escolla o tipo de resorte axeitado (compresión, tensión, etc.) en función da aplicación.
Requisitos de carga:
Dimensións de primavera:
Selección de materiais: Escolla un material que cumpra co medio ambiente da aplicación, forza, e requisitos de durabilidade.
Estrés e fatiga:
Entorno operativo:
Tipo de final:
Restriccións de fabricación:
Define os teus requisitos:
Escolle un material:
Traballa con LINSPRING:
Desenvolvemento de prototipos:
Produción final:
Proporcionar especificacións claras:
Solicitar mostras:
Discutir o cumprimento:
Aproveitar a experiencia:
Plan de Escalabilidade:
Os resortes personalizados son un cambio de xogo para as aplicacións que esixen precisión, rendemento, e fiabilidade. Considerando coidadosamente factores como o material, deseño, e ambiente operativo, podes crear un resorte que se adapte perfectamente ás túas necesidades. A asociación cun fabricante de confianza COMO LINSPRING garante un proceso fluido desde o deseño ata a produción, axudándoche a conseguir resultados óptimos.
Aínda non estás seguro de que material se adapta ás túas necesidades? Comentemos a túa aplicación específica. Xa sexa automoción, aeroespacial, ou enxeñería de precisión, podemos axudarche a seleccionar o material perfecto adaptado ás túas necesidades.
Desexa unha recomendación a medida ou un mergullo máis profundo nalgún dos materiais? Fagamos do teu proxecto un éxito!
Correo electrónico: sales@linspring.net
Teléfono:+86-13599531763
Enderezo: Unidade 502, piso 5, Edificio B, # 1 obradoiro, Centro de apoio á industria automotriz de pezas da cidade (fase iv), Cidade de Guankou, Distrito de Jimei, Xiamen,Fujian,China
Poñeremos en contacto contigo dentro 1 xornada laboral.